Skazani na Shawshank online

Skazani na Shawshank online

26 lutego, 2019 0 przez admin1977

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które może wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po zobaczeniu tego filmu chce się oglądać go jeszcze za każdym razem, kiedy tylko zdarza się okazja. Istnieją tacy, co myślą, że nie odda się skopiować dzieła doskonałego którym jest powieść Stephena Kinga i do tego nadać jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że można policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank online pl

Film Franka Darabonta należy do tych działań. Reżyserowi udało się oderwać od klimatu grozy oraz elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu działanie zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z historią. Widzimy człowieka, który rywalizuje o wolność, o prawdę i sprawiedliwość. Ta jedyna jest tłamszona, tylko kiedy jednak zwycięża.

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank

Film mówi o młodym bankowcu Andym Dufresne, który zabija swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy miał wszystko, o czym mógł chcieć młody mężczyzna. Proces jest krótki, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Systemu w nim pilnują sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje jeszcze większych oszustw i występków. Trzymanie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady zarządzające w więzieniu, oraz co najistotniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy czuli się z czarnym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank odbywa się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co stanowiło nieprzewidywalne, oraz co wyraża swoje piętno na bohaterach także w niesamowity sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która pozostała w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która zaprowadza system w świecie zdeprawowanym i zniszczonym.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim stanie jest również, jak inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu życia za kratami. Łączy się spośród aktualnym stanem rzeczy, przecież nie płaci się zniszczyć. Na brzegu filmu jego pokora została wynagrodzona. Film ma monologi głównych bohaterów, jakie nie opisują tego co tworzymy na ekranie, ale jakby są osobistym przeżyciem i pozwalają zajść w natury bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank