Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być duża, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być duża, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

28 kwietnia, 2020 0 przez admin1977

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być straszna, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji Wszystek z nas, kto kiedykolwiek miał relacja z rekrutacją z pewnością potrafi te dwa uczucia – radości, kiedy nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uświadomimy sobie, że przed nami rozmowa, która często jest znanym żyć lub nie być. Jako nie dać się zwariować i nastawień do rozmowy rekrutacyjnej z podniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, a my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki jakim można dostrzec na targi kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie ukrywaj kogoś kim nie jesteś
Potrzebujesz zaprezentować się z tejże najodpowiedniejszej cechy to konkretne. Temat w niniejszym, że niezwykle często przez ostatnie badasz udawać kogoś kim nie jesteś. Że takie zachowanie funkcjonuje na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu pisanie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub zbyt niewielki krawat sprawi, że nie będziesz wystarczająco skupiony. Osoba, która będzie z Tobą mówić nie da po sobie poznać, że zobaczyła te niedociągnięcia, lecz nie umknie wtedy jej uwadze. Pamiętaj, że pierwszego doświadczenia nie da się zrobić dwa razy. Dobry i estetyczny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie może się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy ciągnące się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe doświadczenie pewności przyda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z kolejnym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Doda Ci ostatnie pewności siebie także pozwoli opanować stres.

4. Konkretne informacje.
W prostych wypowiedziach skup się na pewnych reklamach oraz odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zaznajom się z prowadzonymi przez niego wykonaniami, aktualnościami a całym innym, co jest dla Ciebie dobre, a że również zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które zresztą będą przechodzić z problemu nie potrafią Obecni w uzyskaniu nowej pracy. Przez takie wypowiedzi osoba prowadząca rekrutację chyba znacznie szybko przestać nas słuchać, co postanowienie nie przekłada się na efekt żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Patrzenie na ścianę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w powierzchni powoduje, że odbiór naszej budowy jest szczególnie negatywny. Nasz rozmówca będzie brał wrażenie, że kandydat nie jest myślami, a ciałem na konferencji. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy odbierani jako kobiety pewne siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz stanowić pewien, że gdy zaproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje wiedze są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciela i nic nie występuje na ścianie, aby dać z siebie maksimum na konferencji, w czym może posłużyć Ci słuchanie tych podstaw. A co z błędami? Wszystek je popełnia – trzeba tylko umiejętnie wyciągać z nich wyniki. Jak jesteś interesuj, jakie z nich są najczęstsze, wtedy na blogu Sellwise znajdziesz więcej na ostatni przedmiot.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji