Poczta kurier Kołobrzeg  zamów online

Poczta kurier Kołobrzeg zamów online

9 października, 2019 Wyłączono przez admin1977

Z powodu rosnącego tempa życia i zwyżkującej popularności zakupów przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku oferty przyciągają nas niskimi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Sianów jest dziecinnie łatwe i naprawdę może uprościć nam życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie są plusy takiego rozwiązania? A także jakie błędy popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Sianów

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to takie o niewielkich gabarytach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez kuriera wiele upraszcza. Oszczędzamy przy tym czas a także nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to jedynie kilka etapów, najpierw należy złożyć zlecenie na kuriera, zapakować paczkę zgodnie z wytycznymi i zaczekać aż Poczta kurier Sianów pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość wziąć naszą przesyłkę już w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia następnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na doręczeniu przesyłki gdzieś na czas. Najczęściej czas doręczenia przesyłki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Gdy jesteśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo paczek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z opcji wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy możliwość dostania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu takiej ilości paczek na pewno zauważymy również korzyści z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost z naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by mnóstwo czasu a także wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza jeślipakunki dużo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych okazuje się korzystniejsza aniżeli opłata za każdą z nich oddzielnie. Jeśli więc potrzebujemy przesyłać znaczące ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z opcji przesyłek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, gdy produkt który musimy wysłać zajmuje naprawdę dużo miejsca oraz dużo waży? Opłacalnym wyjściem może być wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się zbytnio od przesłania tradycyjnej przesyłki. Również musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę a, także ułatwić kurierowi odebranie. Z racji na rozmiary przesyłki powinniśmy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania palety.

Dobrze pamiętać, że wyliczając wymiary przesyłki oraz masę powinniśmy uwzględnić paletę. Przeciętna euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i liczy w przybliżeniu 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety mogą zwiększyć swoją masę pod wpływem wody, dlatego najlepiej nie przybliżać się do maksymalnej wagi przesyłki. Wybierając paletę na której nadamy produkty, sprawdźmy czy jest ona w zadowalającym stanie. Zepsuta paleta nie będzie stwarzać właściwego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Gdy okaże się, że paleta nie była cała w momencie nadania przesyłki, możemy mieć problem z uzyskaniem zwrotu za straty.

Najczęstsze zasady przygotowywania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, opakowania przesyłek i kontaktu z kurierem. W związku z tym warto poznać je przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej gabarytów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Małe przesyłki z delikatną zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Sianów dba żeby wszystkie pakunki były traktowane z uwagą, jednak musimy pamiętać, że w czasie przewozu nasza przesyłka może się przechylać a nawet zostać zgnieciona przez pozostałe przesyłki.

Inną rzeczą o której wiele osób zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Sianów odbierając paczkę musi również ten dokument dostać ,więc jeśli nie wydrukowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już oczekuje. W związku z tym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dotrzeć. W związku z tym warto myśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych korzystających z oferty Poczta kurier Sianów .

Zobacz również poczta Kurier