Patryk Vega Plagi Breslau Recz  gdzie obejrzeć?

Patryk Vega Plagi Breslau Recz gdzie obejrzeć?

11 lipca, 2019 0 przez admin1977

Premiera filmu zrobiła się 14 grudnia 2018 roku na podstawach Showmax. Patryk Vega – sam z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów, twórca takich obrazy jak zwykły „PitBull”, „Kryminalni” czy „Hans Kloss. Stawka trudniejsza niż śmierć”, tym razem przedstawił coś całkowicie nowego.

Patryk Vega Plagi Breslau Szczecinek gdzie obejrzeć?

 

W obsłudze produkcji znalazły się między innymi: Małgorzata Kożuchowska, Daria Widawska, Andrzej Grabowski, Katarzyna Bujakiewicz oraz Maria Dejmek.

klik i ogladaj film

Pierwszym miejscem fabuły obrazu jest ostatni Wrocław. W centrum tym trafia do dużych morderstw. Każdego dnia o tej jedynej godzinie – 18:00 – nikomu nieznany seryjny morderca zabija w niesamowity sposób kolejną ofiarę. Kiedy się okazuje świadomości też stanowią zazwyczaj lek na sumieniu, a wymiar sprawiedliwości jest w układu do niech bezsilny. Małgorzata Kożuchowska, zajmująca się w sztukę Heleny Ruś, wysnuwa domysły, iż morderstwa też są dziełem indywidualnej oraz tejże tejże osoby. Punktem kulminacyjnym wzbudzającym motywacje Heleny do ustalenia tożsamości seryjnego mordercy jest wyjątkowe zranienie jej policyjnego partnera – Bronsona – w jakiego rolę zabiera się Tomasz Oświeciński. Helena wraz z oddelegowaną do ostatniej myśli Iwoną Bogacką – graną przez Darię Widawską – prowadzą niezwykle mądre i delikatne śledztwo, w jakim to rozwiązań starają się doszukać w osiemnastowiecznej historii Wrocławia (pierwszego miejsca wydarzeń). Rozpoczyna się wyścig z czasem, nikt nie chce zbliżyć do drugich zbrodni.

Film niestety – na gruncie Polski – nie nie dotarłem na ekrany kin. Jak wyjaśnia reżyser – Patryk Wega – nie może do tego osiągnąć gdyż kina nie są w stanie zgodzić się na sytuację gdzie ten sam film jest przekazywany także gdziekolwiek indziej poza salami kinowymi, potrzebują one wyłączności na podstawa do malowania pracy w okresie czterech miesięcy od początkowej premiery filmowej. Aby film mógł stanowić wydawany w kinach powód ten wymaga być dokonany. W obecnym kierunku nie posiada żadnych negocjacji. Film pragnie być dany dla nich na wyłączność przez konkretny czas.

Decyzja o wyświetlaniu filmu jedynie na podstawach internetowych została podjęta świadomie stąd też rezygnacja z propozycje odtwarzania pracy na salach kinowych i byłą świadomą decyzją. Jak myśli sam Patryk Vega – zobaczyli oni to ruch – wyświetlanie obrazów na podstawach internetowych staje się coraz bardziej łatwe. Widzą w niniejszym absolutny potencjał. Patryk Vega ma także, że jest wtedy jechanie z duchem czasu.

Patryk Vega Plagi Breslau Szczecinek gdzie obejrzeć?

Jak podkreśla Małgorzata Kożuchowska – grająca rolę Heleny Ruś – w wywiadzie dla Telemagazynu – „Najbardziej chciałoby mi na ostatnim, żebym ja uwierzyła w bohaterkę, którą zagrałam, a jaka stanowi całkowicie inna niż ja a to wszystko co prowadziła do ostatniej pory […] Jestem tylko nadzieję, że widzowie uwierzą w niniejszą przeszłość również w niniejszą bohaterkę, tak a osiągam nadzieję, że to także będzie dla mnie jakiś przyczynek do drugich ciekawych ról, które są inne niż te, z jakich stanowię świetna do ostatniej chwile.”.

Patryk Vega Plagi Breslau Szczecinek gdzie obejrzeć?

Pomimo faktu, że film „Plagi Breslau” nie jest dodatkowy do ustalenia w polskich domowych kinach, produkcja ta pokazywana jest na salach kinowych na terenie między innymi Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Irlandii, Islandii, Kanadzie, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii a dodatkowo na placu Stanów Zjednoczonych.

Przez wielu widzów film ten postrzegany jest jak dobrze wykonany – część spośród widzów widzi go za spektakl trwający w napięciu do indywidualnego końca. Mówią, że jest w nim niezwykle dynamiczna historia i dobra fabuła. Z innej części znajdziemy również grupę osób prowadzącą opinię na mniejszy montaż bądź też niższą jakość, niż w poprzednich produkcjach Patryka Wegi.

Patryk Vega Plagi Breslau Szczecinek gdzie obejrzeć?

Jak podkreśla sam Patryk Vega w wywiadzie udzielonym dla Telemagazynu – „Plagi Breslau to całkiem nowy Vega. W niniejszym filmie nie ma wielowątkowości ważnej dla moich tych filmów. Nie planuje i mieszania gatunków. Obecne jest zawsze dobry thriller, w jakich co chwila jest… aż tu nagle. Tych twistów w rozwoju obrazu jest kilkadziesiąt więc widzowie do poprzedniego etapu nie są w stanie wykombinować jak taż scena się skończy. Stanowi wówczas zupełnie dobry dreszczowiec.”.

Patryk Vega Plagi Breslau Szczecinek gdzie obejrzeć?

Źródło artykułu Plagi Breslau