Opieka seniora Suchań  zadzwoń 70 827 70 02

Opieka seniora Suchań zadzwoń 70 827 70 02

17 lutego, 2019 0 przez admin1977

Wraz z wiekiem rutynowe zadania zatrzymują się coraz większe. Dla wielu seniorów dobra higiena osobista może sprawiać szczególnie wiele problemów. Wtedy będą wymagać pomocy. Gdy nasz senior też jest z nią temat, najlepiej zajmijmy się tym od razu. W współczesny sposób unikniemy potencjalnych problemów zdrowotnych, pochodzących ze niewłaściwej higieny osobistej. Znalezienie korzystnego rozwiązania często leży na członkach rodziny. Dlatego zastanówmy się i przygotujmy plan działania.

Opieka seniora Wałcz zadzwoń 70 827 70 02

 

Kąpiel

Kąpiel jest ważną cechą higieny wszystkiej kobiety, zwłaszcza w podeszłym wieku. Pomoc pielęgniarki lub wykwalifikowanego opiekuna może być znacznie pomocna. Przed kąpielą należy wykonać wszystkie potrzebne rzeczy w którymkolwiek miejscu. Da to zaoszczędzić godzina oraz przyspieszy działanie.

opieka seniora

opieka seniora

Temperaturę wody należy sprawdzić grzbietem dłoni. Woda nie winna być za zimna, aby zbyt ciepła. Następnie owińmy seniora szybkim i bogatym kocem. Dzięki owemu nie będzie miał dreszczy i się nie przeziębi. Uważajmy, by po kąpieli nie poślizgnął się ani nie upadł. Zachowajmy szczególną uwaga, jak nasz senior będzie szedł z łazienki.

Wtedy zapewne powtarzać się dziwne, ale za częsta kąpiel może wysuszać delikatną skórę starszych osób. Aby uniknąć wysuszeniu i podrażnieniom skóry, kąpmy ich co mało dni, chyba iż jest zatem potrzebne.
Zdrowie jamy ustnej

Dbajmy o zdrowie jamy ustnej osób starszych. Kobiety z zaburzeniami poznawczymi lub ruchowymi winnym być pobudzane do prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej. Pielęgniarka lub opiekun potrafią im zadziałać w myciu zębów dwa-trzy razy dziennie.

Zobacz również pożyczki vivus

Szczoteczka zasilana elektrycznie lub bateryjnie jest szczególnie polecana osobom starym. Jeśli pacjent nosi wyjmowaną protezę, należy codziennie wieczorem ją wyjąć, dokładnie sprawdzić i oczyścić, a rano znów założyć.

Senior powinien odwiedzać dentystę dwa razy w roku, aby sprawdzić stan dziąseł. Jeśli ma protezę, stomatolog musi regularnie sprawdzać dopasowanie. Choroby dziąseł mogą kierować do innych problemów zdrowotnych zagrażających życiu, dlatego zawsze mówmy je znacznie.
Pieluchy dla dorosłych

 Cholesterol OFF

Cholesterol OFF

Większość starszych kobiet jest kłopoty z oddawaniem moczu i defekacją. Dlatego bardzo przydatne potrafią być pieluchy dla dorosłych. Przed zmianą pieluchy, pielęgniarka lub opiekun powinien umyć i wysuszyć ręce, a wtedy założyć rękawiczki.
Porozmawiajmy o tym

Pewno będzie zatem ciężka rozmowa także dla rodziny, jak oraz dla starszego. Lecz jest za ważna, by jej ujść. Przekażmy im umieć, że urządzamy to z miłości. Powiedzmy, że chcemy, aby oczekiwałem i przewidywał się jak daleko. Chronimy ich przed problemami zdrowotnymi, takimi jak infekcje skóry lub dróg moczowych. Nie bądźmy groźni natomiast nie gromadźmy się na tym, czego nie pewnie nie zrobić. Skupmy się na tym, czego wymaga i co możemy dla niego sprawić.
Zadajmy pytania

Zapytajmy swoją starszą bliską osobę, czy chce uwag w kąpieli lub prysznicu. Możemy same zapytać, czy woli, aby wspomógł mu jakiś członek rodziny lub raczej pielęgniarka lub opiekun. Zapytajmy, czy preferują płeć osoby, która im pomaga. Te wydarzenia pomogą mu doświadczyć, iż posiada silniejszą opiekę nad higieną osobistą.
Zabezpieczenie przede wszystkim

Zawsze dokładnie sprawdzajmy, czy łazienka jest zupełnie bezpieczna. Popatrzmy, lub są w niej poręcze, krzesła prysznicowe lub antypoślizgowe maty w wannie. Możemy nosić wodoodporny łańcuch, by nie zmoczyć się podczas asystowania.

Artykuł został przygotowany przez firmę oferującą pracę jako opiekunka, opiekun osób starszych w Niemczech.

Zobacz źródło artykułu higiena osób starszych