Doradztwo podatkowe Pełczyce

Doradztwo podatkowe Pełczyce

1 marca, 2019 0 przez admin1977

Oto drugi z serii artykułów dotyczących kolei w polskim niemal w 2019 roku. Prawnicy powinni stanowić ostrożni, gdyż zmiany dotyczą wielu sfer życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i oświaty. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Lipiany

Kolei w rozporządzeniu w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to jakieś z najczęściej stosowanych walut internetowych. Zajmują się one całym zainteresowaniem. Niestety od stycznia 2019 roku zmieniły się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że część kolei jest niekorzystna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niekonieczne będzie obecnie składanie corocznych deklaracji w Tytule Skarbowym. Obecnie w wczesnym roku z ostatniego ułatwienia jest skorzystać ponad 4 miliony polaków. Niestety więcej sztuce będą średni firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli i zarządzanie firmy

Zmiany, które ujawniły się w uchwale o Własnej Administracji Skarbowej, wprowadzają podstawowe zasady kontroli na legitymację. Dużo łatwiej będzie sprawdzić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z nowego roku są przenieść swój skarb do całkiem nowego państwa, będą musiały opłacić podatek o określi exit tax. Dla grupie pań będzie on tworzył 19%. Dodatkowe koszty poniosą także osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tegoż nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz rozłożenie na raty.

Zwrot wpłaconego podatku

Poprawiłyby się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy obywatel będzie potrzebował wykonać kilka innych obowiązków oraz dostarczyć dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Najpoważniejszym kłopotem w współczesnym przypadku może ujawnić się skompletowanie i złożenie dokumentacji, która powodować musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe mieć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie miała 225 zł. Wzrost kar uzależniony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary szanuje się możliwości materialne rodziny oraz status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto mieć, że sprzedaż pojazdu będzie prawie opłacalna dodatkowo. W roku 2019 poprawiłyby się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Trudniej będzie odliczyć ich całość w PIT. Że dużą stracą też ci przedsiębiorcy, jacy będą potrzebowaliby sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe wartości ZUS

Składniki ZUS dla pań wykonywających działalność gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o prawie 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna kwota wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie ostatnie raczej więcej 1600 zł. Minimalna godzinowa wartość to 14,70 brutto. Tworzy zatem zysk na wiele świadczeń, jakie w roku ważnym będzie trzeba zwrócić na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Lipiany