Dobry okulista Goleniów

Dobry okulista Goleniów

24 marca, 2019 0 przez admin1977

Zaćma to sama z dysfunkcji wzroku, która dotyka przede każdym osoby starsze. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna widzieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może jechać do ślepoty, a na szczęście są już metody, które dają na dobre usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej technice.

Dobry okulista Chojna

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która powoduje na dobre usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To sposób operacyjny prowadzony w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, i w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który utrzymuje nie dobrze niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Chojna

To obecnie przez nie leczona jest stara soczewka, którą już dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez to nacięcie organizowana jest także inna soczewka, która zamierza dać prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w układu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Chojna

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz układy, co umożliwia mu na nowo dobrze działać w naturalnym życiu. Usunięcie zaćmy może dokonać, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i okresem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze jednak jest wtedy możliwe, bowiem nie każda pomyłka może stać przy tej przyczynie skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy pewno żyć dodatkowo obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z kolei obniża ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Chojna

Co dalej warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z kluczowych roli połączonych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak napisano powyżej, w pewnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia łatwiejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Stanowi wtedy dodatkowe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może chcieć wśród soczewek innego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i wszystek z ostatnich modeli tworzy swoje pewne cechy. Dobór soczewki powinien się zrobić w uwagi z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najkorzystniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod przyczynę jego styl życia a różne choroby oczu i wady wzroku, które on zajmuje. Na ostatniej przyczynie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który da uzyskać najciekawsze rezultaty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Chojna